Pomoc psychoterapeutyczna i psychologiczna

“Odwaga, na jaką zdobywają się ludzie udający się po pomoc do psychoterapeuty, wbrew obiegowym opiniom dowodzi, że są oni zdrowsi i silniejsi od ogółu” 

M. Scott Peck

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat psychoterapii jej skuteczności i badaniach nad jej skutecznością zajrzyj tutaj!

Indywidualna Psychoterapia Gestalt – rozwojowa

Psychoterapia indywidualana to proces polegający na terapeutycznej interwencji skierowanej do osób, które chcą zmienić dotychczasowe funkcjonowanie w świecie. Doświadczają osamotnienia, cierpienia, mają zdiagnozowaną depresje, lęki. Nie radzą sobie z zaburzeniami odżywiania (bulimia, anoreksja), często podjadają, jedzą za dużo, potrzebują pomocy w leczeniu otyłości. Mają trudności w relacjach interpersonalnych, związkach. Czują się puste, niezadowolone, niepełne.

Osobom z powyższymi problemami, chciałam zaproponować udział w psychoterapii Gestalt. W tej metodzie rola psychoterapeuty jest wieloaspektowa: w pierwszej kolejność polega na zrozumieniu potrzeb pacjenta, następnie na towarzyszeniu i wspieraniu go w rozpoznawaniu własnych myśli, emocji i działań, tak aby możliwe było nowe spojrzenie na rzeczywistość, odblokowanie emocjonalne, a co za tym idzie – rozwiązanie różnych problemów. Masz wątpliwości kliknij.

Jestem certyfikowanym psychoterapeutą Gestalt i zapraszam na sesje, które trwają 50 minut. Spotkania w trakcie procesu psychoterapuetycznego odbywają się raz w tygodniu, w określonym dniu, o określonej godzinie.

Nie jestem w stanie określić ilości spotkań, czasu trwania.

Proces terapeutyczny to kwestia bardzo indywidualna, jednak – jeżeli mówimy o psychoterapii rozwojowej – jest to zazwyczaj długofalowy proces trwający od 2 do 5 lat, a czasem i 8 w zależności od problemów, z którym osoba się boryka.
Jednak ostateczna decyzja jest zawsze po stronie klienta. To klient decyduje, kiedy kończy terapię.

Cena : 100 zł – 50 minut

Chcesz wiedzieć więcej? Zajrzyj na blog.

Psychologiczne interwencje kryzysowe

Pod pojęciem psychologicznych interwencji kryzysowych kryje się cykl spotkań po stracie, w żałobie, po rozstaniu, rozwodzie. Osoby zwykle szukają wsparcia. Nie chcą zmian w życiu, chcą sobie poradzić z zaistniałą sytuacją i iść dalej. Najczęściej wystarcza 6–8 spotkań z psychoterapeutą.

Cena : 100 zł – 50 minut

Psychoterapia dla par i grup

Psychoterapia par

Psychoterapia może ułatwić rozwiązanie problemów – w małżeństwie czy związku, a przede wszystkim usprawni komunikację pomiędzy partnerami. Pomoże wczuć się empatycznie w drugą stronę, zrozumieć motywy działania partnera, pomoże na nowo poczuć bliskość w związku, albo rozstać się bez nienawiści.

“Celem terapii małżeńskiej jest zmiana. Zarówno każdego z partnerów, jak i całego układu małżeńskiego. Mimo ogromnego cierpienia wiele par usiłuje radzić sobie z trudnościami i zaburzeniami nie poprzez podjęcie trudów terapii, lecz przez pogodzenie się z istniejącą sytuacją. W psychoterapii pary pracuje się przede wszystkim nad osiągnięciem bliskości pary poprzez wewnętrzne oddzielenie się i odgraniczanie.“ – Związek dwojga Jurg Willi

O związkach i parach pisałam na blogu, ten tekst pomoże i przybliży Ci moje zasady, jakimi kieruje się w pracy psychoterapeutycznej z parami. Sprawdź, czy mógłbyś/mogłabyś zaufać takiej psychoterapeutce.

Cena – 250 zł 1,5h

Psychoterapia grupowa

Treningi interpersonalne

“Człowiek jest zdrów psychicznie o tyle, o ile jest świadom własnych relacji interpersonalnych” 

H.S. Sullivan

Psychoterapia grupowa to forma leczenia, która ma wyjątkowe cechy terapeutyczne niewystępujące w innych formach psychoterapii.

W sytuacji grupowej masz możliwość wchodzenia w różne relacje, masz możliwość nawiązać kontakt ze sobą oraz z innymi członkami grupy. Wchodzisz w kontakt z prowadzącymi grupę oraz ludźmi z różnych środowisk, z członkami tej samej płci i odmiennej. Nauczysz sie „radzić sobie z tym, co im się podoba i nie podoba, z podobieństwami, różnicami, zazdrością, nieśmiałością, agresją, strachem, pociągiem do kogoś i z rywalizacją. Wszystko to dzieje się pod uważnym okiem grupy, której członkowie, delikatnie kierowani przez prowadzących, dają sobie wzajem i otrzymują informację zwrotne dotyczące znaczenia, jakie mają dla nich rozmaite interakcje, oraz wpływu jakie te interakcje na nich wywierają.“ – Sophia Vinogradov, Irvin D.Yalom

Można powiedzieć, że terapia grupowa nie ma sobie równych, ponieważ korzysta z potężnego narzędzia psychoterapeutycznego, jakim jest grupa.

Każdorazowo ogłaszam nabór do grup lub treningów interpersonalnych zgodnie z kalendarzem wydarzeń.

Śledź moje projektyblog.