Polecam psychoterapeutę Gestalt

“Jeszcze pamiętam”  z własnego doświadczenia, że szukając pierwszego psychoterapeuty dla siebie, a było to wiele lat temu. Byłam dość “przerażona” – poza tym nasłuchałam się opowieści o szarlatanach, uzależnieniach od psychoterapeuty i terapii, o kozetce i szuraniu nogami na znak końca sesji. Mój stres zwiększał się, nawet jak wchodziłam na strony internetowe, ówczesnych poznańskich psychologów. Zapytać o polecenie przyjaciół i znajomych, było równoznaczne z przyznaniem się do tego, że kogoś takiego szukam i potrzebuje pomocy. Na tamten moment było to dla mnie niemożliwe. W polecenia na forach czy innych tego typu platformach nie bardzo wierzyłam.

Wtedy sobie myślałam dlaczego, jeden psycholog/psychoterapeuta nie poleca drugiego? Przecież byłoby bezpieczniej i lepiej dla klienta (wtedy myślałam o sobie)?

Po latach wróciłam do tej myśli i postanowiłam,  stworzyć taką listę, i zamieścić na swojej witrynie. Jest to lista (subiektywna) polecanych i zaprzyjaźnionych osób, które są godne zaufania, pracują zgodnie z wymogami i ustawami o zawodzie psychoterapeuty.  Z pewnością każda z nich dba o swój rozwój osobisty, jak również znajduje się pod stałą superwizją.

Jeżeli borykacie się z różnego typu problemami emocjonalnymi? Nie radzicie sobie z kłopotami rodzinnymi lub obowiązkami zawodowymi? Chcielibyście porozmawiać ? Być może trafiliście na tę stronę, ale nie jesteście z Poznania tylko z Warszawy, Bochni czy Olsztyna Może właściwym partnerem w takiej dyskusji będzie doświadczony psychoterapeuta?

Magdalena Kidoń Warszawa
Wojciech Gorczyca Warszawa
Kinga Dziedziczak Łódź
Marta Katolo Bochnia
Małgorzata Lachs Warszawa
Sylwia Motas Olsztyn
Magdalena Linca Piaseczno
Krzysztof Juchacz Poznań

Każda z tych osób prowadzi Pychoterapię rozwojową.  Na temat psychoterapii rozwojowej przeczytasz w zamieszczonym linku

Lista oczywiście nie jest kompletna, i na ten moment głównie składa się psychoterapeutów Gestalt, oraz behawioralno-poznawczej, jednak z pewnością będę ją rozwijać i polecać psychoterapeutów innych modalności.