Dziś dość przewrotnie, choć  Dzień Matki…..zamieszczam uzdrawiający poradnik dla córek pod tytułem Matki, które nie potrafią kochać

 

Doktor Susan Forward w swej książce obala mit miłości macierzyńskiej, bezwzględnie pokazując nam matkom i kobietom “manipulacje” i gierki, które uprawiamy z lubościom, choć często bez świadomości.

Można by rzec, że święta Matki nie wypada psuć, takimi “tytułami”

 

A ja, nie chce go psuć, lecz chce ten dzień wzbogacić. Wzbogacić o jeszcze jeden prezent, jaki możemy “my kobiety” sobie sprawić. Poradnik ten, moim zdaniem, nie jest tylko dla dorosłych córek, które próbują się  leczyć z toksycznej więzi z matką, ale przede wszystkim dla  kobiet-matek, które teraz właśnie mierzą się z trudem, bądź szczęściem wychowania córki.

 

Zdobądź się na odwagę i zobacz ! czy  nie należysz do którejś z wymienionych podgrup ?

 

Matka głęboko narcystyczna

Ale czy pomyślałaś o mnie

Matka zaborcza

Jesteś całym moim życiem

Matka despotyczna

Bo ja tak powiedziałam

Matka wymagająca matkowania

Liczę na Ciebie, że zajmiesz się wszystkim

Matka wyrodna, zdradziecka, brutalna

To Ty zawsze stwarzasz problemy

 

A jeżeli należysz do którejś z wyżej wymienionych podgrup, albo mieszasz w sobie jedną z wielu,to może już czas to zmienić ?!

 

Autorki poradnika Matki, które nie potrafią kochać, pokazują nam świat różnych zachowań i manipulacji, jakich doświadczają/ doświadczyły córki od każdej z podgrup matek.
Nie zostawiają nas jednak z tą wiedzą czy świadomością, idą dalej.  W drugiej części książki, pokazują jak radzić sobie z matką zaborczą, despotyczną czy nadopiekuńczą. Przewidują jakie emocje mogą się pojawić w nas, jakie w matkach.

 

Pomimo trudnych tematów i ran książka daje nadzieję, na nowe postępowanie i odmienione życie.

 

Zawiera dość dużo technik samodoskonalenia i wizualizacji. Dzięki temu możesz pracować sama nad sobą w domu, lub miejscu, w które najbardziej lubisz.

 

Zakończenie jest poświęcone nawiązywaniu więzi z Dobrą Matką w sobie. Tchnie optymizmem i dobrą energią.

 

 

 Nie mam najmniejszych wątpliwości, co do tego, że  w każdej z nas ta dobra Matka istnieje, to co możemy zrobić to odkryć ją w sobie, uszanować i pokochać.

 

 


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *