Menu Zamknij

Praktyczny przewodnik psychoterapeuty Serge i Anne Ginger

Praktyczny przewodnik psychoterapeuty Gestalt Poznań
Praktyczny przewodnik psychoterapeuty Serge i Anne Ginger.
Psychoterapia humanistyczna tłumaczyła Ewa Umińska

 

♦♦♦

 

Dziś uzupełniam czytelnie Gestalt o kolejną pozycję, według mojej oceny przydatną. Nie tylko na początku drogi psychoterapeuty, ale i rozwoju.

 

Praktyczny przewodnik psychoterapeuty z pewnością porządkuje wiedzę już nabytą, wspiera i wzmacnia początkującego psychoterapeutę. Może też być pomocna doświadczonym praktykom psychoterapii w zbieraniu zagadnień teoretycznych  i praktycznych.

Znalazłam w niej odpowiedzi na szereg pytań i problemów technicznych, na przykład;

  • Dlaczego spotkania raz w tygodniu ?
  • Jak urządzić gabinet ?
  • Praca w grupie ? Psychoterapia grupowe dla kogo ? i dlaczego tak ? dlaczego nie?
  • Jakie techniki, narzędzia oraz zadania dla jakiego klienta/pacjenta?

 

Ewa Canert- Łąka moja superwizorka i opiekunka roku w trakcie szkolenia w Instytucie Terapii Gestalt w Krakowie napisała wstęp do wydania polskiego, a pisze ona tymi słowy;

 

(…) ” Myślę, że książka ta jest warta polecenia wszystkim, którzy zamierzają praktykować psychoterapię, także dlatego, że w prosty sposób objaśnia podstawowe zagadnienia praktyki i etyki psychoterapeutycznej. Autorzy dzielą się swoim doświadczeniem, jednocześnie zaznaczając, że ich celem jest inspirowanie, nie zajmowanie pozycji mentora.

Dla osób, które szukają pomocy lub informacji o tym, czym jest psychoterapia w podejściu humanistycznym, książka ta może być źródłem wiedzy, co i jak dzieje się w gabinecie psychoterapeuty”. (…)

 

Wypada się tylko przyłączyć do słów powyżej i zachęcić do zapoznania się z lekturą !

Nie wiem, czy jest druga  taka pozycja na rynku ? Ja skorzystałam z tej właśnie. Oprócz rad, teorii, technik które wzięłam sobie do serca, wzięłam jeszcze kartę praw pacjenta psychoterapii, którą opublikowałam tutaj