Menu Zamknij

Gestalt sztuka kontaktu Serge Ginger

Książka Gestalt sztuka kontaktu Serge Ginger

Gestalt sztuka kontaktu –

 

Optymistyczne podejście do relacji międzyludzkich –

 

to pozycja, której nie może zabraknąć  w czytelni Gestalt tego bloga.

 


Nie znalazłam lepszych słów na opis tej książki niż słowa, które znajdują się na jej okładce do wydania polskiego z roku 2004.

 

(…) Po co kaleczyć sobie, palce, nieustannie rozgrzebując ziemię naszego ogrodu i próbować wyciągnąć z niej wszystkie kamienie ?

W każdym razie wyczerpie nas to bez reszty; im bardziej drążymy, tym więcej ich znajdujemy ! Mimo całego wysiłku w mojej glebie zawsze pozostaną kamienie !

A gdybym tak zachował siły, żeby podlewać moje kwiaty? Albo żeby je posadzić…. choćby na kamienisku !

Każdy wie, że łatwiej rozwinąć to, co już się ma (zdolności muzyczne, sportowe, łatwość nawiązywania kontaktów i tym podobne) niż daremnie walczyć ze swoimi „negatywnymi” rysami ( przestać palić, mnie się lenić, być mniej zarozumiałym i tak dalej).

 

 

Na pewno żadna terapia nie obejdzie się bez łez i lęku, czy jednak koniecznie trzeba kontemplować trudne momenty ze swojej przeszłości, skoro też można równolegle pielęgnować swoją teraźniejszość i uczynić siebie jak najszczęśliwszym. (…)

 

 

Z perspektywy mojego ponad dwudziestoletniego doświadczenia w nauczaniu, jak i praktycznym stosowaniu terapii Gestalt, polecam tę książkę zarówno uczniom i absolwentom Instytutu Terapii Gestalt w Krakowie, jak i osobom szkolącym się w nowo powstałych placówkach gestaltowskich. Myślę, że przydatna będzie również dla psychoterapeutów innych orientacji.” 

Osobom szukającym pomocy psychoterapeutycznej przybliży ona i pokaże drogę do uwalniania się od swoich problemów przez branie odpowiedzialności za własne działania, pogłębianie świadomości siebie i tego, co się dzieje wokół, a także docieranie do swoich zasobów – początkowo z pomocą terapeuty, a później samodzielnie w oparciu o własne nowo-odkrywane możliwości.” 

Powyżej przytoczyłam słowa Magdaleny Zaleskiej- Stolzman

 

Od siebie mogę dodać pokornie…. Warto !

Każde słowo, każde zdanie, każdy rozdział prowadzi do głębszego zrozumienia siebie, poznania własnych słabości i ich akceptacji przy jednoczesnym odkrywaniu swojej siły, witalności i kreatywności, a wszystko w gestaltowskim kontakcie.

 

 Gestalt sztuka kontaktu i optymistycznego podejścia do relacji. Uwielbiam !

Jeżeli jesteś zainteresowany podejściem Gestalt zajrzyj jeszcze tutaj bądź tutaj jeżeli czujesz niedosyt kliknij w ten link