Menu Zamknij

Dzień kobiet – z okazji dnia kobiet od kobiet dla kobiet

Dzień Kobiet Siła kobiecości i Włącz się do gry

Dzień kobiet……., Dzień kobiet……… niech każdy się dowie

z okazji Dnia Kobiet polecam dwie książki  od kobiet dla kobiet: „Siłę Kobiecości” Iwony Majewskiej – Opiełka oraz „Włącz się do gry” Sheryl Shanberg

 

Każda z nich na swój sposób zawiera motto, które mocno działa na moją wyobraźnię

„Przestanę starać się być jak mężczyzna, zacznę rozkoszować się, tym, że jestem kobietą” – Treyi Wilber

 

Wyżej zamieszczone motto, w całej okazałości przyświeca Sheryl Shanberg, we „Włącz się do gry”. Autorka wprowadza nas i pokazuje świat biznesu i korporacji z kobiecą delikatnością. Udowadnia,  że świat ten nadal jest zdominowany przez męski styl działania, zarządzania i rozumienia. Jednak delikatnie wskazuje jaki udział w tym stanie rzeczy mamy my kobiety. A zatem motywuje kobiety do działania,  do zmiany, do wyznaczania granic. Zwraca się do  mężczyzn i kobiet o równouprawnienie nie tylko „na papierze”.

 

Sheryl Shanberg „walczy” o kobiety w biznesie, ale jest doskonałym przykładem „kobiecego stylu „. Robi to w sposób nie narzucający.  Z szacunkiem, rozumieniem dla innych wyborów, dla innego stylu życia.

Nie boi się mówić o agresywności i rywalizacji kobiet uznaje je, wskazuje przykłady. Zauważa również  i mówi z szacunkiem o uczuciach gniewu, złości, ba namawia, nawet, aby zostały one poszanowane (przeżyte) i ujawnione. Uważa, że w ten sposób tworzy swój niepowtarzalny kobiecy styl zarządzania i pracy, który jest pełen emocji, ale przez to empatii i zrozumienia, nie wolny jednak od ambitnych celów, twardości zasad i konsekwencji działania.

 

Siła kobiecości Iwony Majewskiej- Opiełka również w całości odpowiada przytoczonym na początku słowom. Mówi ona tak

Bierzmy to, co chcemy i co nam się należy, ale po kobiecemu. Dokładajmy, ale nie oddawajmy tego, co zawsze było naszą domeną.
Spodnie – proszę, ale spódnica też…. (….)
Nie musimy tracić wrażliwości, by być lekarzami czy politykami wręcz przeciwnie.

 

Zdecydowałam się na polecenie tych dwóch pozycji nie przypadkowo. Pomyślałam, że energia kobieca w miesiącu marcu jest szczególnie potrzebne. A właśnie te książki skończyłam z dobrą energią, zmotywowana do działania, ze świadomością spełnienia, takiego kobiecego spełnienia i zadowolenia, że urodziłam się kobietą.

 

Poczułam się też zaszczycona, że księżyc i jego fazy wpływają na moją naturę !

  

 

Czego i Tobie na – Dzień kobiet – cudna kobieto życzę !

 

♥♥♥